شیره‌پزی

جشنواره شیره‌پزی ملایر

جشنواره شیره‌پزی ملایر نقطه عطفی برای کشاورزان و روستاییان ملایری است. همه ساله در اواخر شهریور و اوایل پاییز در ملایر و روستاهای اطراف برداشت محصول انگور انجام می‌گیرد. از این محصول دو فرآورده اصلی شیره و کشمش تهیه می‌شود البته محصولات دیگری چون سرکه انگور، باسلق، سکنجبین و … از دیگر محصولات تهیه شده از انگور است.  اما مهمترین محصول تولیدی در این زمان شیره است زیرا این محصول که از آب انگور تازه تهیه می‌شود بسیار پر زحمت است و تهیه آن زمان‌بر است.

 اوج کار روستاییان ملایر در جشنواره شیره‌پزی به نمایش گذاشته می‌شود زیرا شیره‌های تهیه شده توسط آن‌ها در جشنواره به فروش می‌رسد و افراد می‌توانند برای تهیه این محصول مرغوب و تازه به روستای مانیزان که محل برگزاری جشنواره است مراجعه کنند.

تیم شیخعلی میرزا هم از اوایل شهریور درصدد تامین محصول مناسب برای شماست تا چنانچه نتوانستید به صورت حضوری در جشنواره شرکت کنید به محصولات تازه و مرغوب دسترسی داشته باشید.

همچنین اگر تمایل به حضور در جشنواره را دارید شیخعلی میرزا به همراه دوستان خود در نوشیجان گشت برنامه توری را فراهم کردند( یک روزه دو روزه و سه روزه) تا بتوانید علاوه بر حضور در جشنواره و بازدید از باغ‌های انگور و مشاهده فرآیند‌های تولید محصولات، از ملایر زیبای ما هم دیدن کنید.

توضیحات بیشتر و ویدیو این دعوت را می‌تونید از اینجا مشاهده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید